Новий ДБН «Теплова ізоляція будівель»: що зміниться?
Новий ДБН «Теплова ізоляція будівель»: що зміниться? Новий ДБН «Теплова ізоляція будівель» – документ, у якому міститься мінімальний перелік вимог до енергоефективності будівель. Заснований він на міжнародних і європейських стандартах.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Після того як впровадження нового ДБН «Теплова ізоляція будівель» буде завершено, з'явиться можливість застосовувати єдині методи визначення енергоефективності будівель. Це значно спростить роботу всіх учасників ринку. Такої думки дотримується Геннадій Зубко. Також, за його словами, для того щоб система функціонувала безвідмовно, необхідно прийняти ряд нормативно-правових актів, серед яких наступні:
- «Про житлово-комунальні послуги»;
- «Про фонд енергоефективності»;
- «Про комерційний облік».
Виходячи з усього того, що було сказано вище, можна зробити висновок: головною метою введення нового ДБН «Теплова ізоляція будівель» є забезпечення найефективнішого використання енергетичних ресурсів у сфері опалення та охолодження будинків, а також створення норм мікроклімату в приміщеннях різного призначення та збільшення терміну служби огорож.
У новій версії цього документа містяться показники енергоефективності будівель, у тому числі їх теплоізоляційної оболонки. Також в цьому документі наведена докладна технологія розрахунку цих характеристик. Документ повинен дотримуватися усіма, хто зводить споруди, що опалюються, охолоджуються або кондиціонуються. Також норми цього документа є обов'язковими до дотримання у разі капітального ремонту таких будівель, їх реконструкції, удосконалення термообладнання, яке знаходиться у них, і при проведенні енергетичного аудиту.
Array
Cхожі статті
Приватний кошторисник або кошторисна компанія?
25.11.2016
Державні стандарти України – ДСТУ
25.11.2016
Особливості вибору вторинної нерухомості в місті
17.01.2024