Кошторисна документація
При плануванні будь-якого будівництва важливу роль відіграє складання кошторисної документації. Про її важливість свідчить те, що у великих будівельних компаніях кошторис розробляє цілий відділ, у менших компаніях передбачена штатна одиниця інженера-кошторисника, а там, де його немає, все одно вдаються до послуг приватного фахівця. У даній статті розглянемо, що таке кошторисна документація.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Навіщо потрібна кошторисна документація
Правильно складений кошторис визначає передбачувану (кошторисну) вартість реалізації проекту, включаючи вартість проектних робіт, отримання дозволів та погоджень, покупки й доставки будматеріалів, оплати праці робітників і багато іншого. Завдяки кошторису можна розрахувати вартість не тільки всього будівництва, а й окремих його етапів. Це дозволяє оцінити свої фінансові можливості та, якщо необхідно, внести зміни в проект. До того ж кошторис має юридичну силу і дозволяє вирішувати багато суперечок між замовником і підрядником.
Кошторисна документація складається:
• з пояснювальної записки, в якій обґрунтовано методику розрахунку кошторису;
• зведеного кошторисного розрахунку, що визначає ліміт капіталовкладень для реалізації проекту;
• об'єктних (за проектом в цілому) і локальних (по конкретній частині проекту) кошторисних розрахунків;
• кошторису, складеного для проектних та вишукувальних робіт;
• зведення витрат.
Розробка кошторисної документації починається з вибору методу розрахунку. Застосовується ресурсний, базисно-індексний, ресурсо-індексний і базисно-компенсаційний методи. Хоча складання кошторису – законодавча вимога, вибір методу розрахунку не регламентований і вибирається в залежності від економічних умов та умов контракту. Найбільш популярні ресурсний, базисно-індексний і ресурсо-індексний методи.
Перевірка кошторису
Перш ніж кошторис стане керівним документом для підрядника, він повинен пройти узгодження, під час якого замовник і виконавець всебічно його обговорюють. Якщо у замовника виникли сумніви у правильності складання кошторису або зазначених у ньому даних, він може провести перевірку документу, звернувшись до незалежного експерта. Перевірка або експертиза кошторисної документації – важливий етап на шляху узгодження, оскільки дозволяє оцінити адекватність вибору методу розрахунку й розцінок на будматеріали та роботу. Перевірка кошторису засвідчується звітом з печаткою та підписом експерта, який має юридичну силу.
Array
Cхожі статті
Кошторис на будівництво котеджу
22.11.2016
Кошторис на будівельні роботи
25.12.2019
Реконструкція офісу
25.11.2016