Кошторис на вентильований фасад будівлі
Завдяки своїй ефективності та практичності, вентильовані фасади будівель набувають все більшої популярності. Вентильований фасад будівлі являє собою спеціальну конструкцію, встановленою по периметру стін, і створює повітряний прошарок. Наявність останнього дозволяє рівномірно розподіляти повітря, тому стіни будівлі захищені від вологи і агресивного впливу навколишнього середовища. Відзначимо, що подібне рішення однаково ефективно як для невеликих приватних будинків, так і для гігантських корпусів промислових підприємств.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Важливим видається і те, що, крім свого прямого призначення, ця конструкція виконує і декоративну функцію, значною мірою облагороджуючи екстер'єр будівлі і приховуючи шорсткості та вибоїни на стінах, що дозволяє уникнути додаткових витрат на оштукатурювання.
Складання кошторису на установку вентильованого фасаду ведеться з урахуванням конструктивних особливостей будівлі. Крім облицювального матеріалу, необхідно враховувати витрати на закупівлю елементів під облицювальний каркас, що є основою конструкції. Також враховується вартість кріпильних деталей – анкерних болтів, шурупів, дюбелів. Для монтажу вентильованого фасаду потрібен і утеплювач – для теплоізоляції стін та їх захисту від механічних пошкоджень.
У деяких випадках, крім утеплювача, на стіни накладається і шар скловолокна. Після монтажу каркасу та укладання ізоляційного матеріалу вся конструкція обшивається облицювальними плитами з різних матеріалів. Саме облицювання і формує остаточний зовнішній вигляд будівлі. При виборі облицювальних матеріалів слід враховувати, що, крім декоративної функції, вони також захищають всю конструкцію від зовнішнього впливу.
По завершенні монтажу вентильованого фасаду між облицюванням і стінами будівлі утворюється повітряний прошарок, завдяки якому зайва кількість вологи вивітрюється, це захищає від руйнування стіни будівлі. Ця функція і є відмінною рисою вентильованих фасадів.
Очевидно, що витрати на установку вентильованого фасаду в першу чергу залежать від сумарної площі стін будівлі, які потрібно захистити. Чим більша будова, тим більше буде потрібно матеріалів і кріпильних елементів, необхідних для установки каркаса.
Кошторис на спорудження фасаду враховує і вартість монтажних робіт, виконання яких висококваліфікованими фахівцями оцінюється досить високо. Проте вартість установки вентильованого фасаду з урахуванням всіх витрат не можна назвати «не підйомною», а наявність бюджетних матеріалів для облицювання дозволяє вибрати найбільш прийнятний варіант для кожного користувача.
Як правило, компанія – виконавець замовлення – на установку вентильованого фасаду попередньо розроблює спеціальну технологічну карту, в якій розраховані всі витрати – як на будівельні матеріали, так і на монтажні роботи. Наявність технологічної карти дозволяє клієнтам оцінити масштаби майбутніх витрат і прийняти оптимальне рішення щодо закупівлі матеріалів.
Слід зазначити, що технологічна карта містить в собі не тільки інформацію про вартість проекту – при її складанні враховуються всі деталі майбутніх монтажних робіт, такі як регіональні особливості, геодезичні показники, стан стін будівлі, допустиме навантаження на стіни. Це складний і відповідальний документ, до складання якого допускаються досвідчені фахівці, які володіють необхідним багажем знань.
Як було зазначено вище, установка вентильованого фасаду – досить складний процес, що вимагає певних навичок і кваліфікації. Однак у випадках з невеликими приватними будівлями не виключений самостійний монтаж конструкції. При такому розкладі кошторис на установку фасаду можна скласти без допомоги фахівців. Для цього слід ознайомитися з цінами на необхідні матеріали, точно визначити їх необхідну кількість і, помноживши її на ціну, отримати підсумкову вартість проекту.
На останок відзначимо, що кошторис спорудження вентильованого фасаду значною мірою формується в залежності від матеріалу, використовуваного для облицювання. У більшості випадків для цієї мети використовуються алюкобонт, керамограніт і сайдинг.
Алюкобонд є листовою композитною касетою з шарів алюмінію та полімерного прошарку. Керамограніт випускається у формі плиток різних розмірів. Це досить дорогі, але одночасно й довговічні, міцні матеріали. Для бюджетного варіанту оптимальним є вибір на користь сайдинга – вінілових панелей, призначених для обшивки різних поверхонь.
Array
Cхожі статті
Технологія зведення стін з газобетонних блоків
10.02.2017
Кошторис на будівництво каркасного будинку
11.10.2016
Будівельні роботи та розцінки
26.01.2019