Кошторис на ремонт фасаду
Чи можна оцінити вартість ремонту фасаду будівлі з одного погляду? У більшості випадків – ні, адже ремонт фасаду складається з багатьох пов'язаних один з одним процесів. Їх кількість та склад залежать від виду ремонту й поставлених цілей.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
З чого складається ремонт фасадів?
Ремонт буває косметичним, аварійним та капітальним. Навіть самий «простий» – косметичний ремонт – вимагає безлічі робіт: очищення, видалення дрібних тріщин і фарбування фасаду. Коли ж мова йде про аварійний або капітальний ремонт, то у перелік, крім перерахованих вище робіт, можуть включатися зміцнення, видалення великих тріщин, відновлення архітектурних елементів, герметизація швів, заміна непридатних конструкцій та утеплення фасаду.
Крім безпосередньо будівельних робіт, необхідно закупити й доставити будматеріали, організувати робочі місця (слід врахувати, що фасадні роботи – це часто роботи на висоті), оплатити роботу монтажників та інших фахівців, а часто ще й зробити необхідні погодження з місцевим архітектурним бюро. Ремонт фасаду охоплює безліч робіт, оцінити вартість і доцільність яких дозволяє кошторис на ремонт фасаду.
Що входить до кошторису ремонту фасаду?
Які статті витрат можуть бути передбачені кошторисом на ремонт фасадів? Побачимо це на прикладі одного кошторису.
Будівельні роботи:
- демонтаж старої штукатурки;
- механічне очищення та обробка поверхні хімічним складом;
- герметизація швів;
- утеплення фасаду пінопластом;
- ремонт укосів;
- оштукатурювання фасаду;
- заміна відливів та ринв;
- заміна вікон та дверей.
Купівля будматеріалів:
- відливи, вікна, двері;
- пісок, цемент, декоративні суміші;
- пінопласт і його кріплення;
- монтажна піна.
- Інші витрати:
- доставка будматеріалів;
- оренда будівельних лісів;
- оплата виготовлення паспорта фасаду;
- оплата роботи монтажників.
Звичайно, це лише приблизний список витрат, однак він наочно демонструє, що планування будівельних робіт повинен виконувати інженер-кошторисник.
Складання кошторису дозволить оптимізувати витрати, уникнути непередбачених витрат і реально зважити свої фінансові можливості. Тоді послуги кошторисника окупляться швидким виконанням робіт, відсутністю затримок і суперечок між замовником і підрядником, а також проблем з місцевою владою.
Array
Cхожі статті
Газ пропан бутан: як перевести метри кубічні в літри
05.03.2017
ProZorro – електронна система публічних закупівель
21.03.2017
Договірна ціна
10.12.2019