Кошторис на будівництво житлового будинку
Жодне будівництво не повинно починатися без попереднього ретельного планування. Дотримання цього правила допомагає уникнути появи довгобудів, невиправданих витрат, простоїв і виконання подвійної роботи на будівельному майданчику. З цієї причини складаються проект і кошторис на будівництво житлового будинку. Варто сказати, що кошторис – обов'язковий документ при укладенні договору на виконання будівельних робіт підрядною організацією.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Що потрібно для складання кошторису?
Складання навіть невеликого кошторису на ремонт вимагає ретельного аналізу, тим більше, якщо мова йде про будівництво житлового будинку. У кошторисі повинні бути враховані наступні статті витрат:
- проектні роботи;
- отримання дозволів та погоджень;
- придбання будматеріалів;
- логістика;
- будівельні роботи;
- здача об'єкта в експлуатацію.
У свою чергу, кожен з пунктів має підпункти. Наприклад, для розрахунку вартості будматеріалів і виконання будівельних робіт необхідно ретельно проаналізувати проект.
При будівництві будинку виконується:
- підготовка ділянки;
- земельні роботи, закладка фундаменту;
- кладка стін і установка перекриттів;
- покрівельні роботи;
- прокладка інженерних мереж;
- оздоблювальні роботи та багато іншого.
Для виконання цих робіт потрібно розрахувати кількість закуповуваних будматеріалів, врахувати терміни, необхідну кількість працівників, технології, що застосовуються, машини та інструменти. Крім усього іншого, у кожному кошторисі повинні передбачатися непередбачені витрати. Це може бути 2–5% і більше від загальної суми витрат, що розраховується індивідуально, виходячи з умов конкретного об'єкта.
Як складається кошторис
Існує три основних способи складання кошторису. Невеликі об'єкти іноді можуть розраховуватися за трудомістким методом. Це означає, що підрядник виконує тільки будівельні роботи, а придбання та доставку матеріалів, а також отримання погоджень і дозволів замовник бере на себе. Застосовується цей метод тільки малокваліфікованими підрядниками, або при дуже обмеженому бюджеті замовника.
Інший метод – універсальний. У цьому кошторисі перераховуються види робіт, матеріали та транспортні витрати, при цьому використовуються укрупнені показники.
Найдетальніший кошторис – розгорнутий. Його зміст зрозумілий, прозорий, і роботи, що виконуються за цим кошторисом, легко контролювати. Це найкращий варіант складання кошторису, хоча він і вимагає від підрядника особливого професіоналізму.
Array
Cхожі статті
Поняття реконструкція
04.03.2019
Кошториси на паркан з сітки рабиці. Як правильно скласти?
11.10.2016
Технологія зведення стін з газобетонних блоків
10.02.2017