Кошторис на будівельні роботи
Почнемо з того, що таке кошторис взагалі – за визначенням. Отже, кошторис – це фінансовий документ, у якому в плановому порядку визначаються обсяги коштів на фінансування певних об’єктів, програм і заходів з визначенням їх цільового призначення і розподілом за окремими періодами фінансування. Розберемось з чого складається кошторис на будівельні роботи.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Складання кошторису на будівельні роботи?
Та в кожній галузі є свої особливості складання та формування кошторисів. Особливо це стосується будівельної галузі, де є свої правила й тонкощі складання кошторисів.
Отже, з чого складається кошторис? У кошторисі на будівельні роботи можна виділити дві основні складові (статті) витрат, це:
- на виконання будівельних робіт;
- на будівельні матеріали.
Розглянемо, з чого складаються ці статті, детальніше. Витрати на виконання будівельних робіт охоплюють:
- Витрати на оплату праці робітників-будівельників.
- Витрати на обслуговування, утримання чи оренду будівельних машин та механізмів.
- Витрати на оплату праці інженерно-технічного персоналу.
- Загальновиробничі витрати – це витрати на малоцінний та швидкозношуваний інвентар, витрати на зв'язок, оренду приміщень, послуги консультативного характеру (що стосується в більшості випадків будівельних організацій) тощо.
- Податки та збори, передбачені структурою будівельної організації.
До витрат на будівельні матеріали належать: вартість будівельних матеріалів, конструкцій та обладнання, а також витрати на їх транспортування до об’єкта, заготівельно-складські витрати, пов’язані із заготівлею, складуванням та зберіганням матеріалів у період від їх закупівлі до використання в будівельному виробництві.
Для чого потрібен кошторис на будівельні роботи?
Кошторис на будівельні роботи дає можливість учасникам будівельного процесу і замовнику – з однієї сторони, і виконавцю робіт (підряднику) – з іншої сторони, зважено приймати рішення щодо об’єкта будівництва та співпраці сторін, чітко відстежувати виконання робіт та використаних матеріалів на об’єкті, що дуже зручно з точки зору контролю за будівництвом.
Слід відзначити, що складання кошторису до початку будівельних робіт – це процес, який повністю себе виправдовує та окуповується в процесі будівництва.
Array
Cхожі статті
Кошторис на будівництво будинку
25.11.2016
Будівельні технології. Кошторис
11.10.2016
Кошторис на будівництво житлового будинку
04.12.2019