Кошторис електрика
Оскільки велика частина електромонтажних робіт прихована фінішною обробкою, без складання кошторису складно зрозуміти, на що витрачені гроші. Тому від виконавця бажано отримати детальний кошторис із зазначенням всіх виконаних робіт, а не тільки підсумкової вартості монтажу окремих точок. Детальний кошторис електрика допоможе побачити всі виконані роботи та оцінити якість наданої послуги. Вона важлива для вирішення суперечних питань, а також для проведення взаємних розрахунків після закінчення робіт. Крім того, цей документ дозволяє попередити затримки під час виконання робіт і в разі необхідності щось змінити в проекті.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Що впливає на кошторис?
Кошторис електрика може сильно відрізнятися в залежності від того, які роботи передбачаються: ремонт наявних електропроводки та обладнання, модернізація або електромонтажні роботи у новозбудованому будинку. Так, для складання ремонтного кошторису та кошторису на модернізацію, слід закласти в нього вартість демонтажних робіт. Якщо будується новий будинок, то гроші будуть витрачені не тільки на виконання робіт, але й на отримання технічних умов та проведення узгоджень з енергонагляду. Кошторисна документація для нового будівництва може бути складена лише на підставі проекту, тоді як точний кошторис на ремонт квартири може складатися після виїзду фахівця на об'єкт.
Що повинно бути передбачено в кошторисі?
Кошторис електрика може включати наступні позиції:
- Витрати на узгодження і отримання ТУ (якщо необхідно).
- Вартість демонтажних робіт (на об'єкті, яки вже існує).
- Розмітка та підготовчі роботи (копання траншей, буріння отворів, виготовлення штроб).
- Прокладка кабелів і проводів.
- Монтаж розподільних щитків і коробок, приладів обліку, світильників, розеток і вимикачів.
- Монтаж заземлення.
- Вартість матеріалів та їх доставка.
- Оплата праці робітників.
Для складання кошторису на електромонтаж розроблені державні норми, які регламентують склад робіт при виконанні певної операції, кількість задіяних в роботі людей, використання поправкових коефіцієнтів. Для замовників з бюджетним фінансуванням застосування цих норм обов'язкове, тоді як для приватних клієнтів вони носять рекомендаційний характер.
Точний, детальний кошторис допоможе не витратити зайвого під час виконання електромонтажу, тому рекомендуємо витратити час на його складання.
Array
Cхожі статті
Кошториси на паркан з сітки рабиці. Як правильно скласти?
11.10.2016
Яким має бути ідеальний кошторис
23.12.2019
Кошторис на укладання тротуарної плитки
23.11.2016