Як заощадити на ремонті квартири
Останнім часом все популярнішим стає ремонт оселі своїми руками, і природно, що всі хочуть заощадити копійчину на ремонті. Ми спробуємо вам допомогти в цьому нашими порадами.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Навіть ті, хто ніколи не рахував гроші й не придивлявся до цін, у кризовий період стали економити буквально на всьому. Психологи запевняють, що хронічна економія – це шкідливо для емоційного здоров'я, а пересічні громадяни щасливі від того, що вдається якимось чином скоротити витрати. Економія торкнулася навіть сфери, в якій, здається, не повинно бути місця гонитві за дешевизною. Однак ремонт своїми руками привертає до себе увагу все більшої кількості людей. Чому так відбувається? Чи справді таким чином можна заощадити? Давайте розбиратися.
Світова фінансова криза, здається, торкнулася всіх сторін нашого життя. Те, що необхідно притримувати свої витрати й планувати фінанси більш продумано, зрозуміли все. Однак на чому саме варто економити – кожен вирішує для себе сам. Це може бути відпочинок в екзотичних країнах, зайва пара дизайнерського взуття або домашні обіди замість кафе. Але є речі, які іноді вимагають не тільки невідкладних дій, а й чималих фінансових вкладень.
Наприклад, ремонт у квартирі. Необхідність в оновленні деяких елементів інтер'єру житла обумовлена не тільки застарілим оздобленням або сантехнікою, що погано функціонує, але й прагненням до оновлення власного життя, емоцій, а також рівня комфорту й захищеності. Саме хороший ремонт і новий стиль у дизайні квартири здатний вивести людину зі стану хронічної тривоги і вселити в неї впевненість, що криза не настільки страшна, якщо є затишна й сучасна «фортеця».
Але як об'єднати хороший ремонт і економічний ремонт у власній квартирі? Як зробити так, щоб отримати бажане, не вкладаючи зайвих коштів і не переплачуючи за різке подорожчання матеріалів? Розберімося разом.
Аби заощадити на ремонті хоча б невелику суму, необхідно акуратно розпланувати всі передбачувані витрати. Неодмінна стаття витрат – це закупівля матеріалів та різного інструментарію. А для того щоб не прорахуватися у кількості оздоблювальних і будівельних матеріалів, потрібно добре уявляти, чого ви, власне, хочете. Для цього складаються докладний план і кошторис.
Другим за важливістю аспектом буде питання на тему «хто буде здійснювати ремонтні роботи». Якщо йдеться про економічний ремонт квартири або приватного будинку, то доцільно подумати про самостійне проведення всіх оздоблювальних і ремонтних заходів. Звичайно, якщо є хоча б початкові знання та вміння в цій області.
Ось тепер найголовніше: розгляд всіх «за» і «проти» ремонту власними силами, тобто своїми руками. Безумовно, власні енергетичні й трудові вкладення дозволять значно заощадити на ремонті квартири. Ще є так звані «підводні камені» і самостійна заміна деталей, які можуть звести всі зусилля до нуля або ще гірше – вимагати перероблення за участю професіоналів.
Спосіб економії № 1. Увесь фронт робіт виконувати виключно своїми руками.
Плюси. Самостійний ремонт – це справжнісінький економічний ремонт власного «гнізда». Він не передбачає присутність підрядників і майстрів із сумнівними вміннями та репутацією. Вдалий ремонт додасть вам повагу від родичів і друзів, а особисто вам – сил та гордощів за себе.
Мінуси. Технологія виконання деяких робіт настільки тонка, що рідкісний самоучка може дозволити собі не помилитися в процесі. До того ж поєднання ремонту з робочими буднями відніме у вас стільки часу й сил, що доведеться вибирати: або припиняти ремонт на невизначений термін, або йти з роботи.
Спосіб економії № 2. Самостійно виконати усі підготовчі роботи (зняття старих шпалер, демонтаж плінтусів, ручок, гачків і т. ін.), а для основного процесу найняти бригаду.
Плюси. Обравши час і зробивши самостійно всю роботу перед основними заходами, можна добре заощадити, а саме 10–30% від вартості всіх оздоблювальних і ремонтних робіт.
Мінуси. Може трапитися так, що найнята бригада майстрів не оцінить ваших старань, а, навпаки, пожурить за самовпевненість і поспіх. Доведеться або вкручувати все демонтовані деталі назад, або купувати нові.
Спосіб економії № 3. Самостійна закупівля всіх будівельних матеріалів після попереднього узгодження з підрядною організацією.
Плюси. Усім відомо, що підрядники ніколи не надають послугу із закупівлі матеріалу безкоштовно. Вони з радістю поїдуть на будівельний ринок і куплять все самі, але за це вам доведеться заплатити, і часом більше, ніж необхідно. Можна легко заощадити на ремонті до 10–15% від загальної суми, придбавши все самостійно. Крім цього, можна додатково перевірити кошторис і на цьому теж заощадити гроші.
Мінуси. Основні недоліки цього способу – купа втраченого часу, суцільне нервування й можливі помилки під час покупок. Якщо ж матеріалу занадто багато, а машини немає, то доведеться заплатити ще й за доставку. Зекономити тут навряд чи вдасться.
Спосіб економії № 4. Не звертати увагу на імпортного виробника, а підтримати вітчизняного.
Плюси. Стереотип, що наше гірше імпортного – ще живий і дуже міцний. Однак це не завжди відповідає дійсності. Деякі українські виробники сміливо конкурують із закордонними за право називатися кращими. Та й розібратися в тому, чи дійсно це імпорт, а не кустарне виробництво якого-небудь підвалу, іноді просто неможливо.
Мінуси. Багато хто вважає, що якщо матеріал вітчизняний, значить, обов'язково дешевий. У підсумку якісний матеріал українських виробників ігнорується, а купується те, що дешевше. Результати такого ремонту не зможе спрогнозувати навіть найреспектабельніша будівельна фірма.
Спосіб економії № 5. Наймати бригаду робітників у «мертвий» сезон, тобто взимку.
Плюси. Як не крути, а взимку можна забезпечити собі економічний ремонт квартири внаслідок демпінгу цін на роботи в межах 40% від цін літніх місяців.
Мінуси. Хороший ремонт взимку роблять рідко. По-перше, погодні умови в нашій місцевості дуже мінливі, а по-друге, за термінами зимовий ремонт здійснюється на порядок довше, ніж у теплу пору року. Та й нема чого псувати собі нескінченні зимові свята, коли замість пухнастої ялинки посеред кімнати красуватимуться будівельні козли, а шикарну різдвяну вечерю доведеться замінити сухим пайком.
Array
Cхожі статті
Кошторис на ремонт під’їзду
11.10.2023
Підготовка кошторису перед ремонтом у квартирі
25.11.2016
Що включає в себе ремонт під ключ
25.11.2016