Як правильно підготувати квартиру до ремонту
Ті, хто впевнений, що ремонт – це лише трата часу і грошей, і все саме налагодиться, дуже помиляються. Підготуватися до масштабного ремонту за 1-2 дні не вийде, тут треба знати хитрощі.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Ті, хто думає, що ремонт – це звичайний робочий процес, який передбачає тільки наявність часу і коштів, не зовсім правий. Якщо мати на увазі ремонт квартири своїми руками, то він вимагає не тільки фізичних зусиль і фінансових витрат, а й моральної готовності до змін і можливих помилок.
Підготуватися до масштабного ремонту за один день навряд чи вийде, особливо якщо цей ремонт своїми руками – ваш перший виклик старій сантехніці, пожовклим шпалерам або вологій стелі. І для того щоб перемогти, необхідно знати деякі хитрощі й тонкощі ведення ремонту.
Чому людина регулярно планує перебудову свого житла або оновлення окремих його зон? Психологи вважають, що люди, подібно тваринам, прагнуть мати своє середовище проживання з власним лігвом, яке буде забезпечувати їм комфорт існування та почуття безпеки.
Друга причина бажання щось переробити або оновити – це прагнення новизни, нових емоційних переживань, заспокоєння й відволікання від проблем і негараздів. Дивно, адже ремонт – це такий самий стрес, як, скажімо, зміна роботи або нова посада. Але чому ж тоді ремонтні заходи вважаються такими, що відволікають від повсякдення? А тому що самостійна підготовка до ремонту квартири вимагає від людини зосередженості на деталях, прийняття обміркованих рішень, розкриття свого творчого потенціалу. Чим старшою стає людина, тим важче їй зважитися на зміни у власному будинку. Для неї дорога кожна дрібниця, адже вона нагадує про молодість і безтурботності. Однак ті ж психологи наполягають на тому, що людям похилого віку необхідно займатися посильними ремонтними роботами. Все, що можна зробити своїми руками (пофарбувати плінтуси, переклеїти шпалери або відремонтувати укоси), піде тільки на користь – як тілу, так і духу.
Але ремонт – це не прогулянка під місяцем, яку можна здійснювати за покликом серця чи за велінням душі. Ремонт – це довгий і клопіткий захід, який має бути обумовлений реальною необхідністю. І будь-яка підготовка до ремонту квартири своїми руками повинна починатися з об'єктивного огляду житла на предмет всіх деталей, що підлягають перероблюванню, перепланування, демонтажу, забарвленні, обклеювання й т. ін.
Закуповувати матеріал, не маючи точного уявлення про майбутні роботи, – груба помилка початківців ремонтників-ентузіастів. Якщо такі поняття, як «кошторис» і «дизайн-проект», для людини, немов порожній звук, то, не випробовуючи долю, а заодно і власну квартиру на міцність, варто довірити підготовку ремонту професіоналам.
Складання ремонтного кошторису – виправдана справа, особливо для тих, хто готовий не поскупитися на кількість та якість будівельно-оздоблювальних матеріалів. У іншому випадку гроші буквально розлетяться, а ремонт обійдеться в кругленьку суму. Кошторис дасть уявлення про те, які роботи виконуватимуться, які матеріали використовуватимуться, у якій послідовності проходитиме ремонтний процес і т. ін. У контексті ремонту своїми силами можна сказати, що кошторис – це основа укладення договору із самим собою за реальними розцінками.
Як же розрахувати власні сили й особисті матеріальні ресурси для проведення вдалого по всіх параметрах ремонту? Як зробити так, щоб підготовка до ремонту в квартирі своїми руками плавно перетекла у продуктивний робочий процес? Для цього необхідні чотири складові: кошторис, дизайн-проект, матеріал і набір певних навичок.
Кошторис складається безпосередньо після визначення дизайн-проекту, тобто після того, як будуть передбачені, обговорені та розраховані всі необхідні роботи з будівництва, демонтажу й оздоблення квартири. Після затвердження проекту скласти кошторис буде не так вже й важко, особливо є інформація про ціни на оздоблювальний і будівельний матеріал.
На цьому етапі можна вважати, що підготовку до ремонту завершено. Тепер попереду лише кропітка, акуратна й неспішна робота з облагороджування й оновлення житла. Бажано встановити тимчасові межі, протягом яких ремонт має бути завершений, інакше кінця цього дійства найближчим часом можна не помітити. Але у будь-якому випадку ремонт своїми руками здатний не тільки заощадити енну суму грошей, але й згуртувати всю сім'ю. Адже добре відомо, що спільна праця змінює будь-які стосунки на краще.
Array
Cхожі статті
Кошторис на ремонт приміщення
04.03.2024
Кошторис ОСББ
23.07.2017
Кошторис на ремонт
25.11.2016