Як скласти кошторис на меблі?
При будівництві сучасних будівель враховується необхідність облаштування інтер'єру житлових приміщень. При цьому до меблів висувається ряд вимог: органічне включення меблевого ансамблю в наявний інтер'єр і функціональна відповідність того чи іншого приміщення. При підборі меблів для нових приміщень важливо розуміти розмір витрат, пов'язаних з їх виготовленням. Правильний розрахунок витрат на меблі допоможе згодом уникнути додаткових витрат і дозволить вписатися у бюджет.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Для чого потрібен кошторис?
Неможливо уявити будівництво будь-якого об'єкта або виконання будь-яких будівельних робіт без розрахунку витрат і планування. Щоб попередньо оцінити суму, яку необхідно виділити на виробництво потрібних меблів, складають кошторис з урахуванням витрат на матеріали і на сам процес виготовлення.
Кошторис охоплює витрати на всіх етапах облаштування приміщень меблями. Досвідчений фахівець зможе врахувати всі деталі, допомагаючи тим самим грамотно планувати витрати.
У кошторисі враховуються всі параметри виготовлення меблевої продукції:
- види робіт, пов'язані з виготовленням меблів, та їх обсяг;
- використовувані у виробництві технології;
- планування витрат – терміни й суми, що виділяються на виробництво;
- необхідні трудові ресурси – кількість залучених у процес робітників;
- терміни виконання всіх етапів виготовлення меблів.
За допомогою кошторису замовник може здійснювати повний контроль за виробництвом, бути в курсі виробничих моментів і фінансових витрат, плануючи й оптимізуючи їх.
Принципи обліку витрат на меблі
Для грамотного складання даного фінансового документа необхідно дотримуватися певних правил:
- Проектування – перший крок, що передує складанню статей витрат на виготовлення. За основу розрахунків береться проект планованої до виготовлення конструкції, її дизайн і матеріали, які будуть потрібні для виробництва.
- Розрахунок витрат на додаткові деталі, фурнітуру, комплектуючі.
- Розрахунок вартості виконуваних робіт.
- Коректний облік витрат можливий тільки при знанні технології виробництва та нюансів виготовлення певних конструкцій.
- Статті витрат залежать від етапів виробничого процесу. Початкова точка при складанні кошторису – підготовка пиломатеріалів, далі, необхідна деревообробка, обробка інших матеріалів. При складанні витрат показують дані про обсяг використовуваного матеріалу та його вартості.
Подальші дії при підготовці кошторису – підрахунок витрат на обладнання, що використовується у виробництві меблевих конструкцій. При виборі меблів, що виготовляються виробничими обсягами на автоматичних лініях, витрати на виготовлення будуть невеликими. Виготовлення оригінальних зразків меблів з великою часткою ручної праці зажадає великих фінансових витрат.
Збирання конструкції входить до кошторису як одна зі статей витрат. Процес вимагає дотримання правильного порядку: робота з фурнітурою, підготовка деталей для збирання, монтаж каркаса, фіксація задньої панелі, монтаж дверей, регулювання різних механізмів меблевої конструкції.
Кошторис враховує, що збирання неможливо виконати автоматично, воно вимагає використання ручної праці, що впливає на показник продуктивності.
В якості додаткових параметрів, що враховуються в кошторисі, виступають витрати на допоміжні види робіт, включаючи організацію перевезення меблів.
При складанні остаточного розрахунку витрат необхідно враховувати ризик форс-мажору, затримки виконання робіт на будь-якому етапі виготовлення меблів, непередбачене зростання цін.
Array
Cхожі статті
Гарантії на роботи при розробці кошторисної документації
23.11.2016
ProZorro – електронна система публічних закупівель
21.03.2017
Кошторис на ремонт фасаду
24.07.2017