Перевірка кошторисів
Фінансова взаємодія замовника й підрядної організації регулюється кошторисом – первинним документом, у якому обчислюється повна сума грошових витрат на весь проект або окрему його частину. Згідно з кошторисом, замовником проводиться оплата послуг підрядної організації та оплата матеріалів, використаних при будівництві. Навіщо потрібна перевірка кошторисів?
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Навіщо потрібна перевірка кошторисів
Зі сказаного вище ясно, що підсумкова вигода виконавця також залежить від даних, зазначених у кошторисі. Це спонукає нечесних підрядників вдаватися до різних махінацій з кошторисом з метою збільшити свій дохід від виконання робіт. Серед таких махінацій особливо поширене штучне завищення:
- вартості робіт;
- витрати матеріалів;
- вартості матеріалів.
Чим менш докладно розписані роботи, тим складніше помітити помилку в кошторисі. Тому перевірки вимагають особливо ті кошториси, в яких вартість робіт і матеріалів зведені в загальні розцінки за квадратний або кубічний метр виконаних робіт.
Також підрядник може навмисне не включити певні роботи в кошторис, для того щоб згодом «заробити» на виконанні непередбачених робіт. Та й сам кошторис може бути складено так невизначено, що перевірити призначення запланованих витрат просто неможливо.
Хто може перевірити кошторис
Кошторис – це об'ємний документ, найчастіше незрозумілий людині, за освітою або родом діяльності не пов'язаною з фінансами або будівництвом. Обдурити замовника нескладно, тим більше що більшість з них, довіряючи професіоналам, навіть не беруться перевіряти дані, зазначені в кошторисі. Навіть у тому випадку, якщо якась позиція викликає підозру, фахівець може переконати в своїй правоті недосвідчену в будівництві людину.
Перевірка кошторису – це робота, виконання якої слід довірити третім особам, з незалежної кошторисної організації. При перевірці інженер-кошторисник встановить відповідність вартості робіт і матеріалів, закладених у кошторисі, ринковим цінам у поточний період; оцінить правильність зазначених витрат матеріалів і праці; перевірить загальну правильність складеного кошторису.
Перевірка кошторису дозволяє оптимізувати витрати на проведення будівельних робіт. Якщо кошторис був складений з порушеннями, то їх усунення компенсує витрати на роботи з перевірки. Якщо ж кошторис був складений вірно, то зміцниться довіра між замовником і виконавцем, що посприяє успішному завершенню будівництва.
Array
Cхожі статті
Кошторис для бюджету
25.11.2016
Безкаркасні меблі: як вибрати крісла та дивани
21.12.2023
Локальний кошторис
23.12.2019