Інновації в будівництві
Ми вже звикли до того, що кожен рік з'являються технологічні новинки, причому в самих різних областях інженерії: в автомобілебудуванні, електроніці, комп'ютерних технологіях. Нововведення не обійшли стороною й архітектурно-будівельну сферу. Інновації в будівництві дозволяють домагатися блискучих результатів у швидкості зведення, складності, довговічності та екологічності конструкцій.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Міцність, екологічність і швидкість
Ось досить примітивний приклад, який, проте, наочно ілюструє користь новинок: наноасфальт. Насправді це той самий асфальт на основі бітуму, проте в нього додана сильно подрібнена гума старих покришок. Результат – асфальт краще переносить холодні зими, не «тане» разом зі снігом, а його термін експлуатації зростає на 30%.
Але інновації в будівництві торкнулися не тільки асфальту. Чого вартий найекологічніший готель світу «1 Hotel Central Park» (Нью-Йорк, США). Його перші три поверхи зовні покриті англійським плющем, та й усередині нестачі озеленення не відчувається: є вертикальні сади й безліч рослин у номерах. Складна система харчування і мікроклімату дозволяє рослинам відчувати себе відмінно цілий рік. А клієнти можуть відпочити серед тихої зелені в серці кам'яних джунглів мегаполісу.
Подиву і захоплення заслуговують досягнення китайської будівельної компанії Broad Group, яка всього за 15 днів звела 30-поверховий готель загальною площею 17 000 м2. І не варто сумніватися в безпеці цієї будівлі – вона здатна витримувати землетруси магнітудою 9 балів! Використання сонячної енергії, рекуперація тепла й система очищення повітря, яка робить атмосферу всередині готелю в 20 разів чистіше, ніж зовні – ось неповний список сучасних технологій, поставлених на службу людям.
«Роздрукувати» міст? Легко!
Друком паперових документів на принтері давно нікого не здивуєш. А як вам ідея «друкування» моста на 3D-принтері? Саме це хочуть втілити в життя інженери голландської компанії MX3D. Міст з міцної сталі будуватимуть два роботи, рухаючись з протилежних берегів на зустріч один одному. Та що там міст, китайці планують «друкувати» на 3D-принтері хмарочоси!
Звичайно, новинки – не самоціль. Головне – це максимально ефективне використання ресурсів, підвищення рівня майстерності та користь для людей. Це варто того, щоб стежити за інноваціями в будівництві, відвідуючи виставки, конференції та стежачи за останніми розробками в області нових технологій. Адже ми ж вважаємо за краще калькулятор – рахівницям, а комп'ютер – калькулятору. Отже, вперед – до новинок!
Array
Cхожі статті
Кошторисна справа в будівництві
26.11.2016
Новий ДБН «Теплова ізоляція будівель»: що зміниться?
05.03.2017
Гарантії на роботи при розробці кошторисної документації
23.11.2016