Стадія Робочий проект
Згідно із законодавством нашої країни, проект є обов'язковим документом при будівництві, а його склад залежить від складності об'єкта. Стадія РП – стадія Робочий проект – це сукупність текстових і графічних матеріалів, призначених для узгодження, експертизи та затвердження.
Складання кошторисної документації згідно вимог Настанови
Складемо інвесторський кошторис, договірну ціну контракту; згідно ДСТУ Б Д.1.1-1 діє до: 2013 використовуючи нормативні цінові показники.
Акт виконаних робіт по формі КБ2 і КБ3
Акт виконаних робіт - це первинний документ підписується між Підрядником, які виконали будь-яку частину робіт за поточний місяць і Замовником.
Підготовка кошторисної документації для участі в тендері
Розробка кошторисної документації для участі в тендері виконується за обсягами робіт і з урахуванням вимог викладених в документації конкурсних торгів.
Призначення робочого проекту
Розробка стадії «Робочий проект» проводиться у злагоді з ДБН А.2.2.3-2014. Вона передбачена для об'єктів, що належать до першої та другої категорії складності, яка визначається ДБН В.1.2-14. До другої категорії належать малоповерхові приватні житлові будинки.
Робочий проект – інтегруюча стадія проектування. Це означає, що проект ділиться на дві частини: ту, що затверджується документацію (потребує узгодження і затвердження) та робочі креслення, які використовуються безпосередньо під час будівництва об'єкта. Даний документ призначений для визначення містобудівних, конструкційних, архітектурних, електротехнічних та інших інженерних рішень, а також для визначення кошторисної вартості об'єкта. Робочі креслення є документами для будівельників і монтажників.
Підстава для розробки робочого проекту
Нижче наведено вихідні дані для розробки робочого проекту цивільного споруди:
- Правовстановлюючі документи на право власності або оренди землі.
- Завдання на проектування.
- Містобудівні умови і обмеження.
- Геологічні та геодезичні дослідження (інженерні вишукування).
- Технічні умови на підключення до водопровідних, електричних та газових мереж (при необхідності).
- Геодезична зйомка в масштабі 1:500.
- Погоджений ескізний проект (якщо виконувався).
Узгодження та експертиза проекту
Робочий проект повинен пройти узгодження в департаменті архітектури та містобудування міста, або з архітектором міста (району, селища). При цьому перевіряється відповідність проекту будівельним нормам. Весь зміст проектної документації повинен бути погоджений із замовником, а окремі частини робочого проекту підлягають експертизі з метою перевірити якість прийнятих технічних рішень.
Експертиза може бути необов'язковою (виконуватися на прохання проектувальника або замовника), або обов'язкової – якщо будівництво житлового будинку ведеться на території зі складними геологічними або техногенними умовами. Іноді необхідно узгодити робочий проект зі службами, які видавали технічні умови, для перевірки відповідності прийнятим у проекті рішень виданим ТУ.
Array
Cхожі статті
Безкаркасні меблі: як вибрати крісла та дивани
21.12.2023
3D шпалери, фото на стіну
17.08.2017
Проектування готелів
06.02.2017